Strona ikona

Zbiórka pieniędzy na Facebooku

Dobrze jest dowiedzieć się, jak napisać informacje o zbiórce pieniędzy zanim założysz konkretny cel na Facebooku. Kiedy zbiórka pieniędzy na Facebooku zostanie założona krok po kroku nie popełnisz błędu i przede wszystkim o niczym nie zapomnisz.

Zbiórka pieniędzy - Facebook

Facebook daje możliwość zorganizowania zbiórki charytatywnej na rzecz konkretnych organizacji non profit lub osób prywatnych. Zbiórka pieniędzy na Facebooku może zostać założona przez każdego, kto ma tam konto.

Zbiórkę może zainicjować rodzina lub bliski znajomy osoby potrzebującej, jak i wszystkie osoby, które poruszyła jej historia.

Facebook umożliwia zorganizowanie dwóch rodzajów zbiórek pieniędzy:

  • zbiórka pieniędzy przy okazji urodzin użytkownika Facebooka - zbiórka pieniędzy na Facebooku może rozpocząć się dwa tygodnie przed urodzinami użytkownika. Facebook przypomina o takiej możliwości i każdy może z niej skorzystać,
  • zbiórka pieniędzy z własnej inicjatywy użytkownika Facebooka - zbiórka pieniędzy na Facebooku może rozpocząć się w dowolnym momencie, gdy zdecyduje się na to użytkownik serwisu.

Każda zbiórka pieniędzy na Facebooku może zostać zorganizowana z prywatnego profilu użytkownika, jak i z fanpage konkretnej fundacji.

Jak napisać informacje o zbiórce pieniędzy na Facebooku?

Słowa mają dużą moc. Dobierając je właściwie, możesz zrealizować wszystkie swoje cele. Przede wszystkim, istotne jest, aby bardzo dokładnie opisać historię i człowieka, na którego pieniądze są zbierane.

Im więcej informacji tu podasz, tym lepiej, ponieważ zbiórka będzie przez to wiarygodna dla internautów. Dużo chętniej wpłacą pieniądze na cel, który jest bardzo dobrze zobrazowany i słowami, i fotografiami. Nie zapominaj więc, aby dodać do wpisu zdjęcia.

Wiesz już jak napisać informacje o zbiórce pieniędzy. Pamiętaj jeszcze o kilku zasadach:

  • używaj języka korzyści,
  • wybieraj słowa, które najlepiej opisują sytuację potrzebującego,
  • dodawaj do wpisu zdjęcia,
  • opowiedz historię od początku do końca,
  • aktualizuj stan potrzebującego – informuj na bieżąco, co dzieje się w jego życiu, jakie postępy zostały poczynione. Zaangażuj społeczność wokół tego celu!

Sprawdź również na pozostałych podstronach, jak napisać informacje o zbiórce pieniędzy na inne cele!